Golden Lion

Na Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie Sztuk „Golden Lion”, przeprowadzonym w dniach 23-26 marca 2017r. we Lwowie, dzieci i młodzież z Radomskiego Centrum Tanecznego „Kuźnia” zdobyli główne nagrody.
We lwowskim konkursie wzięły udział dwie grupy tworzące zespół „Excellent”, kierowany przez instruktora RCT „Kuźnia” Cyryla Prochonowa, który był autorem nagrodzonych choreografii. Młodsza z grup, w skład której wchodziło osiem dziewcząt w wieku 9-12 lat zaprezentowała dwa układy: „Pole maków” i „Krzyk Ziemi”. Za ich wykonanie zespół otrzymał II nagrodę. Natomiast starsza grupa, składająca się z 6 osób, wystąpiła w kategorii 16+ i wykonała dwa tańce: „Kolory życia” oraz „Łódź”. Drugi z układów był inspirowany wierszem ukraińskiego poety Iwana Franka. Zespół za swoje wykonanie otrzymał I nagrodę. Pierwsze miejsce zajął też solista Daniel Szewczyk za „Taniec jak życie”, a Milena Pluta za „Sam na sam” otrzymała II nagrodę.
Konkurencja była silna, w Festiwalu wzięło udział blisko 300 grup, w tym około 150 zespołów tanecznych, głównie z Ukrainy, lecz byli też reprezentanci Rosji, Białorusi, Mołdawii i Gruzji. W ramach Festiwalu, oprócz tańca, rywalizowano też w takich kategoriach jak śpiew, recytacja, czy nawet sztuki cyrkowe. Pokazy zorganizowano w Miejskim Pałacu Kultury im. Hnata Chotkewycza we Lwowie. Prezentacje konkursowe trwały dwa dni, a w niedzielę miał miejsce koncert galowy z udziałem laureatów.
Zdobyte nagrody uprawniają młodzież z RCT „Kuźnia” do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym, który odbędzie się w czerwcu, w nadmorskiej miejscowości Kiten w Bułgarii. Młodzi tancerze, zachęceni sukcesami i pełni wrażeń po zagranicznej rywalizacji są pełni chęci do kolejnych zmagań na scenie.

Ukraina Lion 2017

Artykuł na Wyborcza.pl opisujący sukces naszych tancerzy.

ul. Zientarskiego 3
26-600 Radom

Budynek Publicznego Przedszkola nr. 1

taniecgong@poczta.onet.pl

048-607-364-177